Czym jest Linkedin i czy warto z niego korzystać?

Linkedin to jedna z platform społecznościowych o charakterze biznesowym. Został uruchomiony w 2003 r. Przez lata zyskiwał na popularności, by wreszcie stać się globalnym portalem społecznościowym, gromadzącym ponad 770 mln użytkowników. Ideą portalu jest ułatwienie kontaktów pomiędzy potencjalnym pracodawcą, a pracownikiem. Służy także do poszukiwania biznesowych znajomości oraz wymiany doświadczeniami i wiedzą. Linkedin to doskonała platforma do zdobywania ważnych kontaktów biznesowych, a także budowania silnej i rozpoznawalnej marki personalnej.  

Czy warto założyć konto na portalu Linkedin?

Linkedin to doskonała platforma dla pracowników, rekruterów, właścicieli, a także firm, dlatego jeżeli zależy nam na budowaniu profesjonalnego wizerunku, a także poszukiwaniu kontaktów biznesowych warto założyć konto na tym portalu. Linkedin umożliwia także reklamowanie się za pomocą różnych formatów reklam. To doskonałe rozwiązanie dla marek, które chcą kierować swoje produkty i usługi do osób na konkretnych stanowiskach, firm o określonej wielkości, do konkretnej branży lub wybranych marek. Czy warto założyć konto na tym portalu? Jeżeli zależy nam na budowaniu profesjonalnego wizerunku, zarówno swojej marki osobistej, jak i firmy, to warto. Obecnie ponad 80% osób przed skorzystaniem z usług lub zakupem danego produktu sprawdza informacje o marce w Internecie. Zarówno w przypadku profilu osobistego, jak i firmowego mamy możliwość regularnego publikowania treści, a także komentowania publikacji innych użytkowników.  

Personal branding na Linkedin 

Budowanie marki osobistej dzięki platformie Linkedin jest niezwykle proste i skuteczne. Dlaczego warto dbać o silny brand personalny? 

  • Większa ilość klientów lub łatwiejsze znalezienie wymarzonego stanowiska,  
  • Wzrost reputacji i autorytetu,  
  • Status eksperta w danej dziedzinie,  
  • Rozpoznawalność,  
  • Większa pewność siebie,  
  • Wzrost wartości,  
  • Wzrost zaufania,  
  • Motywacja do dalszego rozwoju,  
  • Dzielenie się wiedzą z innymi.  

Employer branding na Linkedin 

Jesteś pracodawcą i chcesz zbudować pozytywny wizerunek swojej firmy? Zadbaj o employer branding, czyli silną markę pracodawcy. Zaangażuj swoich pracowników, którzy wpłyną na pozytywny wizerunek Twojej firmy. Skuteczny employer branding sprawi, że marka będzie bardziej rozpoznawalna i będzie wzbudzała pozytywne emocje. Dodatkowo pracownicy zostaną w niej na dłużej i chętniej podejmą zatrudnienie.  

Budowanie relacji biznesowych na Linkedin

Jedną z najważniejszych funkcji platformy Linkedin jest możliwość budowania trwałych relacji biznesowych. Linkedin daje możliwość dotarcia w szybki i łatwy sposób do osób na wyższych stanowiskach, do których dotarcie osobiście byłoby zazwyczaj niemożliwe. Dodatkowo możemy wymieniać się swoimi doświadczeniami i wiedzą z innymi użytkownikami i specjalistami w innych branżach.  

Zobacz także: Jak ważny jest design dla marki?

Poprzedni wpis
7 sztuczek na Instagramie
Następny wpis
Skuteczne reklamy tekstowe w Google Ads – od czego zacząć

INNE WPISY