MARKETING MEDYCZNY

Sektor medyczny niezwykle dynamicznie rozwija się na rynku, nowe placówki rosną niczym grzyby po deszczu. Marketing medyczny oferuje narzędzia, dzięki którym wyróżnisz się pośród konkurencji, wyeksponujesz atuty swojego gabinetu i przede wszystkim zapracujesz na zaufanie Pacjentów. Z naszą pomocą precyzyjnie określisz Twoje potrzeby i sukcesywnie wdrożymy działania, żebyś maksymalnie mógł skupić się na Pacjentach.

Dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie marketingu medycznego?

Co to takiego marketing medyczny?

Lekarze prowadzący prywatne gabinety i managerowie kierujący placówkami zastanawiają się jak poszerzyć grono odbiorców dla swoich usług, tym samym nie naruszając restrykcyjnych praw dotyczących promocji praktyk lekarskich. Ten problem pomaga załagodzić marketing medyczny, którego działania są zgodne z obecnymi przepisami legislacyjnymi i koncentrują się na przekazywaniu ogólnych rodzajów, metod, usług, a także innych dodatkowych udogodnień. Marketing usług medycznych skupia się na kompleksowych działaniach, które mają na celu propagowanie, tworzenie i utrzymywanie konkretnego wizerunku firmy medycznej. Nie czekaj i już teraz podejmij decyzję o wdrożeniu marketingu medycznego w Twojej działalności. Przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną strategię, której realizacja sprawi, że zainteresowanie Twoimi usługami znacząco wzrośnie.

Dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie marketingu medycznego?

Telefon na recepcji Twojego gabinetu od dawna nie zadzwonił, a nazwę gabinetu kojarzą tylko najbliżsi? Czas to zmienić. Sprawcie opracowana strategia marketingowa, przyniosą Ci wiele korzyści oraz sprawią, że Twoja firma zacznie się rozwijać.

Czego możesz oczekiwać po wdrożeniu działań marketingu medycznego?

POZYTYWNY WIZERUNEK FIRMY

null

Odpowiednie działania marketingowe dają Ci możliwość kontroli nad tym, jak będzie postrzegany Twój gabinet medyczny. Obraz placówki i to, jak postrzegają ją Twoi pacjenci, to niezwykle istotne aspekty. W przypadku kreowania wizerunku ważna jest spójność. Misja, promowane wartości no i oczywiście korzyści dla Pacjenta powinny być sukcesywnie na każdym kroku eksponowane. Co może składać się na taką dobrą wizytówkę firmy? Najlepszymi przykładami są certyfikaty, specjalistyczny sprzęt najwyższej jakości, ale również opinie o danym miejscu umieszczane w różnych kanałach internetowych.

WZROST ZAINTERESOWANIA TWOIM GABINETEM

null

Istotna również jest ekspozycja zalet Twojego gabinetu, jak i komunikowanie o nich odpowiednimi kanałami internetowymi. Pacjenci są bliżej Ciebie, niż Ci się to wydaje. Uświadamianie odbiorców na temat profilaktyki, którą prowadzisz, znacznie rozwinie Twoje możliwości i skróci drogę poszukiwania Cię przez potencjalnych klientów. Pacjenci coraz częściej szukają miejsc, w których będą mieć pewność, że oddadzą się w ręce wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów oraz nowoczesnego sprzętu diagnostycznego.

WIĘKSZE ZAUFANIE KLIENTA

null

Dzięki zbudowanemu wizerunkowi Twojego gabinetu, zarówno jak i członków Twojego zespołu, twoi Pacjenci będą pewni, że oddają się w najlepsze ręce z możliwych. Oprócz profesjonalnych umiejętności diagnozowania i prowadzenia terapii pacjenci bardzo cenią sobie umiejętność słuchania i przekazywania informacji. Zaufanie do pacjenta procentuje w dłuższej perspektywie i na wielu płaszczyznach. Empatia i zainteresowanie pozwolą Państwu na zbudowanie silniejszej, długotrwałej relacji z pacjentem i staną się Państwa niekwestionowanymi atutami!

W JAKI SPOSÓB MOŻEMY TO DLA CIEBIE ZROBIĆ

Damy Ci dokładnie to, czego potrzebujesz! Możemy pomóc Ci tylko w jednym z wybranych przez Ciebie obszarów, lub możemy zająć się całością działań marketingowych dla Twojej firmy. Współpracujemy z prywatnymi gabinetami, szpitalami i placówkami medycznymi różnego rodzaju. W każdym przypadku dopasowujemy narzędzia, metody i budżety do indywidualnych preferencji klienta. Od czego zacząć? Oczywiście z wiedzą na temat dotychczasowych działań i analizą ich efektów. Staramy się również dowiedzieć się więcej o Twojej firmie i jej mocnych stronach. Na tej podstawie tworzymy unikalną strategię, która pozwoli zrealizować wszystkie Twoje kluczowe cele.

WEB DESIGN

null

Marzysz o przejrzystej, estetycznej i przede wszystkim użytecznej (dobrze nawigującej) stronie internetowej dla Twojego gabinetu? Stworzymy dla Ciebie idealną witrynę, którą Twoi potencjalni klienci będą z przyjemnością odwiedzać i która dostarczy im najistotniejszych wiadomości takich jak: cenniki, terminy wizyt, składu kadry i oczywiście usług oferowanych przez Ciebie. Potrzebujesz dodatkowych funkcji, jak umawianie wizyt on-line? Spokojnie, wszystko da się zrobić.

OPIEKA NAD SOCIAL MEDIA

null

Serwisy społecznościowe to świetne miejsce, aby podtrzymać więzi z Pacjentami. Możesz to robić poprzez informowanie ich o planowanych działaniach, o akcjach, w których mogą wziąć udział.  Stworzymy reklamy skierowane do konkretnej grupy docelowej, którą mogą stanowić Twoi potencjalni pacjenci. Oferujemy konta marek medycznych na Facebooku, Instagramie, YouTube, LinkedIn i Pintereście.

KAMPANIE REKLAMOWE

null

Tak to już jest w „naszych” czasach, że zamiast spytać się najbliższych o poradę w kwestii usług medycznych, wolimy zasięgnąć wiedzy i porównać rankingi w wyszukiwarce internetowej. Google jest jedną z topowych, jednak jego restrykcje co do reklam medycznych bardzo ograniczają pole manewru, dlatego też korzystamy z innych zewnętrznych platform, dzięki którym reklama Twojego gabinetu pojawi się każdemu zainteresowanemu.

IDENTYFIKACJA WIZUALNA

null

 Zadbamy o logo, kolorystykę, styl i dystrybucję w sieci, jak i na papierze – wszystko będzie ze sobą współgrało. To, w jaki sposób będzie się prezentować Twoja placówka, istotnie wpłynie na odzew ze strony potencjalnych Pacjentów. Właściwie opracowana identyfikacja wizualna potrafi skutecznie przyciągnąć ich, ale również budzi pozytywne pierwsze wrażenie, więc Pacjent po wejściu na stronę, pozostanie na niej na dłużej.

POZYCJONOWANIE TWOJEJ STRONY

null

Coraz więcej osób poszukuje informacji na temat placówek medycznych za pomocą wyszukiwarek internetowych. Zazwyczaj klikają wtedy w pierwsze wyszukiwania, nieczęsto docierają na dół strony. Przeanalizujemy dokładnie strony Twojej konkurencji, na tej podstawie zaczniemy wzbogacać Twój portal o jakościowe treści oraz zastosujemy linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne. Dzięki temu doprowadzimy Twoja stronę na sam szczyt wyszukiwać organicznych.

PROFESJONALNE SESJE ZDJĘCIOWE

null

Zaplanujemy sesję zdjęciową, która pokaże profesjonalizm personelu medycznego, a także doskonale wyeksponuje nowoczesny sprzęt i przyjazną pacjentom przestrzeń gabinetu. Dobrze zaplanowana i zrealizowana biznesowa sesja fotograficzna dostarczy Ci atrakcyjnego i przyciągającego uwagę materiału, który z powodzeniem możesz wykorzystać na swojej stronie internetowej, w mediach społecznościowych, przy budowaniu marki czy projektowaniu materiałów drukowanych dotyczących Twojego gabinetu.

TREŚCI MEDYCZNE I O OCHRONIE ZDROWIA

null

Specjalnie dla Ciebie przygotujemy wyszukane artykuły, które będą wyjaśniać nurtujące Pacjentów kwestie. Dzięki temu będziesz mieć szansę wzbudzić zaufanie i co więcej, będziesz widziany jako ekspert. Marketing treści pozwala na sukcesywne wzmocnienie wizerunku gabinetu, pobudza proces pozycjonowania, ale również przyczynia się do nawiązywania intensywniejszego kontaktu z Pacjentem.

BRANDING

null

Świadomie kreowany wizerunek marki oferującej usługi medyczne przyczynia się m.in. do tego, że pacjenci odczuwają mniejszą niechęć do płacenia nawet wysokich kwot za usługi, gdyż rekompensuje im to wysoka jakość oferowanych usług. A jak wiadomo, zdrowie jest bezcenne. Odpowiednio wykreowany wizerunek marki da Ci przewagę nad konkurencją, pomoże przyciągnąć nowych pacjentów, a także wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą chcieli zasilić szeregi Twojej kadry medycznej.

DLACZEGO MARKETING MEDYCZNY POWIERZYĆ AKURAT NAM?

PLANOWANIE STRATEGII DZIAŁAŃ MARKETINGOWYCH DLA TWOJEGO GABINETU

Promocja usług medycznych wymaga doskonałej znajomości branży medycznej i obowiązującego prawa, odpowiedniego podejścia do poruszanych tematów, a także dużej dawki kreatywności. Możemy się tym wszystkim pochwalić, ponieważ niemal od początku istnienia naszej agencji aktywnie prowadzimy działania w zakresie marketingu usług medycznych. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów, którzy mogą pochwalić się szeroką wiedzą marketingową. Na przestrzeni lat mieliśmy okazję współpracować z wieloma podmiotami w tej dziedzinie. W naszych codziennych działaniach na rzecz reprezentowanych przez nas marek stosujemy wyłącznie dobre praktyki marketingowe. O tym, co potrafimy najlepiej świadczą nasze dotychczasowe realizacje, a referencje naszych klientów są dowodem na to, że w 100% angażujemy się w wykonywane projekty. Jeśli chcesz powierzyć nam swój biznes, wyślij nam wiadomość lub wypełnij brief. Przekonaj się sam, że współpraca z nami to czysta przyjemność i wymierne zyski dla Twojej placówki medycznej!

My zajmiemy się wszystkim, a Ty możesz skupić się na swojej pracy i cieszyć się jej efektami!

ROZPOZNANIE SYTUACJI
Przeprowadzamy analizę, w jakiej kondycji znajduje się Twoj gabinet z marketingowego punktu widzenia. Sprawdzamy, jakie działania podejmują Twoi najistotniejsi konkurenci. Poznajemy największe atuty Twojej firmy, aby móc je w pełni wyeksponować. Podczas wspólnego spotkania ustalamy priorytetowe działania i cele do osiągnięcia.

OPRACOWANIE STRATEGI
Zrobimy dla Ciebie cykliczne raporty, które będą uwzględniać najważniejsze z aspektów naszych działań i będą podsumowywać uzyskane wyniki. Szczegółowo przeanalizujemy kluczowe kwestie i zaproponujemy w nich zalecenia, jak usprawnić Twój biznes.

REALIZACJA
Wykorzystując odpowiednie narzędzia, konsekwentnie realizujemy wszystkie działania zawarte w strategii, odpowiednio planując je w czasie.

MONITORING I OPTYMALIZACJA
Nie poprzestajemy na samej realizacji działań, ale stale obserwujemy ich postępy. W razie potrzeby modyfikujemy nasze wstępne założenia zawarte w strategii, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

OPISUJEMY EFEKTY I WSKAZUJEMY DALSZE KIERUNKI 
Cyklicznie przygotowujemy raporty, które obejmują wszystkie najważniejsze aspekty naszych działań i podsumowują osiągnięte rezultaty. Szczegółowo analizujemy kluczowe zagadnienia i uzupełniamy nasze raporty o rekomendacje, które pomagają nam jeszcze lepiej realizować nasze cele.

Skuteczność Twojej reklamy zależy w dużej mierze od dobrego materiału zdjęciowego. Dzięki naszym profesjonalnym fotografiom masz szansę dodatkowo wzbogacić stronę internetową ukazując idealnie uchwycony produkt lub wizerunek Twojej firmy.