Z jakiego edytora grafiki warto korzystać? 

Obecnie edycją grafiki nie zajmują się tylko wykształceni graficy, coraz częściej to zadanie osób publikujących w mediach społecznościowych, marketingowców, a także właścicieli sklepów oraz stron internetowych. Nie każdy jednak ma umiejętności, aby korzystać z zaawansowanych, płatnych programów do obróbki zdjęć i tworzeni grafik. Z jakich edytorów warto korzystać? 

Adobe – najpopularniejsze i najbardziej zaawansowane edytory grafiki

Adobe Photoshop to jeden z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszy, program do obróbki zdjęć oraz tworzenia grafik wykorzystywany zarówno przez początkujących, jak i specjalistów. Daje wiele możliwości, do tego pozwala na tworzenie zaawansowanych projektów graficznych. Zalety Photoshop’a: 

  • Łatwy w użyciu i dostępny w języku polskim,  
  • Bogaty zestaw różnorodnych narzędzi,  
  • Możliwość obróbki zdjęć, a także tworzenia grafik od zera,  
  • Możliwość zapisywania projektów w chmurze,  
  • Możliwość projektowania w 3D. 

Dodatkowo pakiet Adobe oferuje także program Illustrator, który doskonale nadaje do projektowania układów stron, logo firm, makiet internetowych, a także grafik.  

Canva – darmowy i atrakcyjny edytor grafiki 

Canva to darmowy edytor grafiki online, dostępny także w wersji premium, jednak jego darmowa wersja jest bardzo rozbudowana i wystarcza do tworzenia prostych projektów. Do dyspozycji mamy bibliotekę zdjęć, kształtów, ramek, rysunków, fontów i wielu innych. To doskonałe narzędzie do tworzenia grafik publikowanych w mediach społecznościowych, dostępne są nawet gotowe szablony do wykorzystania. Dodatkowo Canva oferuje bazę gotowych szablonów do edycji w kategoriach: social media, infografiki, prezentacje, cv, kartki urodzinowe, wizytówki, logo, plakaty, ulotki i wiele innych.  

Inkscape – edytor grafiki wektorowej 

Zaletą tworzenia grafiki wektorowej jest brak utraty jakości przy powiększaniu lub pomniejszaniu obrazu. Grafika wektorowa w przeciwieństwie do rastrowej nie traci swojej jakości. Program Inkspace to bezpłatne oprogramowanie, które pozwala na tworzenie grafiki wektorowej. Inkspace to program, z którego obsługą poradzą sobie także początkujący użytkownicy, a ci znający programy Adobe nie będą mieli problemów z tworzeniem projektów.  

Dlaczego warto korzystać z edytorów grafiki? 

Tworzenie grafik za pomocą edytorów grafiki pozwala nam na stworzenie spójnego wizerunku zgodnego z wartościami i charakterem marki. Publikowanie grafik opatrzonych logo pozwala na szybkie rozpoznanie marki, która stoi za udostępnioną treścią. Dodatkowo wysokiej jakości materiały skutecznie przyciągają uwagę odbiorców i świadczą o charakterze marki. Jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę z tworzeniem grafik warto skorzystać z darmowych edytorów grafiki online, a następnie w razie potrzeby wykupić subskrypcję na zaawansowanych program.  

Poprzedni wpis
Planer Słów Kluczowych
Następny wpis
7 sztuczek na Instagramie

INNE WPISY