Planer Słów Kluczowych

Planer Słów Kluczowych to narzędzie, którego głównym celem jest ułatwienie planowania kampanii Google Ads, a więc przygotowywania reklam w sieci wyszukiwania. Narzędzie dostarcza wiele danych, a zarazem jest darmowe i dostępne dla każdego, kto utworzy konto w Google Ads. Jednakże, jeśli chcesz mieć dostęp do dokładnych statystyk i np. średniej miesięcznej liczby wyszukiwań – musisz utworzyć kampanię. Planer Słów Kluczowych pozwoli Ci określić m.in. targetowanie, a więc konkretną grupę odbiorców, do których będziesz kierować swoje usługi. Ponadto pozwala doskonalić działania SEO, określając słowa, które posłużą w dotarciu do danego targetu. Google Keyword Planner dostarcza także informacji na temat szacowanego minimalnego i maksymalnego kosztu za poszczególne kliknięcie w reklamę.

Google Keyword Planner – jak wydajnie posługiwać się tym narzędziem?

By móc korzystać z Planera Słów Kluczowych potrzebujesz konta Google oraz darmowego konta Google Ads. Planer daje możliwość korzystania z dwóch podstawowych opcji analizy słów kluczowych – „okrywaj nowe słowa,” a także „uzyskaj liczbę wyszukiwań i prognozy.” Pierwsze rozwiązanie umożliwia znalezienie podobnych słów do tych, które zostały przez nas wpisane, średnią liczbę wyszukiwań za daną frazę, procentową zmianę średniej ilości wyszukiwań w przeciągu ostatnich trzech miesięcy, a także roku, konkurencyjność frazy oraz przybliżony koszt za pozyskanie jednego kliknięcia reklamy z daną frazą. Planer daje możliwość wyszukiwania słów w różnych językach i obszarach, dlatego zyskujesz możliwość prowadzenia skutecznych kampanii na rynku międzynarodowym!

Druga opcja – „uzyskaj liczbę wyszukiwań i prognozy,” także dostarcza danych o ilości wyszukiwań, konkurencyjności, jednak tylko w stosunku do konkretnych, wpisanych przez nas słów. W zakładce „prognozy” znajdują się symulacje kampanii na podstawie wyodrębnionych fraz, przy wskazaniu określonego budżetu i CTR, a więc współczynnika klikalności. Dzięki temu można wstępnie oszacować, czy dana kampania będzie opłacalna.

Twórz wartościowy content z Planerem Słów Kluczowych i przyciągaj uwagę odbiorców!

Dlaczego warto korzystać z Planera Słów Kluczowych?

Na początku zastanów się nad tym, jakie usługi oferujesz w ramach swojej działalności lub jeśli przygotowujesz kampanię tekstową dla klienta – w jakiej branży on działa i co dostarcza potencjalnym interesariuszom. Dzięki temu uda Ci się określić kilka kluczowych słów, na podstawie których w dalszych krokach będziesz w stanie – z pomocą narzędzia Google Keyword Planner – przygotować optymalne teksty reklam. W ten sposób przygotowana przez Ciebie kampania będzie generować ruch, będący bezpośrednią odpowiedzią na zapytania użytkowników, szukających usług z Twojego biznesu. Wykorzystując Planer Słów Kluczowych uzyskasz adekwatne propozycje haseł, które warto zawrzeć w artykułach blogowych na stronie Twojego klienta. Dlaczego warto je umieścić w tekście? Przede wszystkim dzięki temu dany tekst będzie właściwie skonstruowany pod kątem SEO, a wyniki jakości reklam kierujących na dany artykuł wzrosną, przez co Twoje reklamy mają szansę wyświetlać się wyżej w wynikach wyszukiwania i trafiać do większej liczby użytkowników.

Podsumowując, co daje Ci korzystanie z Planera Słów Kluczowych?

  • Zyskujesz wiedzę na temat tego, czego szukają użytkownicy zainteresowani konkretnymi usługami
  • Zyskujesz propozycje dodatkowych haseł, na które możesz kierować swoje reklamy i docierać do nowych klientów
  • Odkrywasz nowe słowa kluczowe, których średnia miesięczna liczba wyszukiwań jest mniejsza, jednak są bardziej konkurencyjne
  • Właściwie tworzysz teksty reklam, nagłówki i bezpośrednio odpowiadasz na zapytania zainteresowanych odbiorców
  • Optymalizujesz artykuły blogowe pod kątem SEO, dzięki czemu wyświetlasz się wyżej w organicznych wynikach i zwiększasz widoczność domeny.

Tworzysz nową kampanię tekstową w Google Ads i nie wiesz jak właściwie przygotować teksty reklam? W tym celu pomoże Ci skorzystanie z planera słów kluczowych. Dlaczego jest to rozwiązanie właśnie dla Ciebie? Sprawdź!

Zobacz także: Skuteczne reklamy tekstowe w Google Ads – od czego zacząć

Poprzedni wpis
Jak się wybić na Instagramie? Najlepsze praktyki 
Następny wpis
Z jakiego edytora grafiki warto korzystać? 

INNE WPISY