Skuteczne reklamy tekstowe w Google Ads – od czego zacząć

Istnieją dwa typy reklam tekstowych, które możesz tworzyć w swojej kampanii: elastyczne i rozszerzone. Aktualnie warto skupić się na reklamach elastycznych, gdyż 30 czerwca 2022r. Google wycofuje możliwość edycji reklam rozszerzonych i dodawania nowych. Reklamy elastyczne dają szereg możliwości i kombinacji wyświetleń dla Twoich tekstów reklamowych, dlatego nie ma czego się obawiać! Wystarczy poznać kilka wskazówek, jak tworzyć udane reklamy elastyczne, a z pewnością trafisz do grona odbiorców poszukujących Twoich usług. W jednej reklamie elastycznej masz możliwość dodania aż 15 nagłówków i 4 tekstów reklam, które będą wyświetlać się naprzemiennie, w zależności od wpisywanego hasła przez użytkownika. Warto pamiętać o „przypinaniu” nagłówków i tekstów reklam, a więc określeniu na jakiej pozycji dany nagłówek i treść mają się wyświetlać (1,2,3 w przypadku nagłówków i 1,2 w kontekście tekstu reklamy). W ten sposób unikniesz niepożądanych lub błędnych kombinacji przekazów. Tworząc reklamę elastyczną masz możliwość zobaczenia jej „podglądu”, dlatego już na etapie edycji możesz sprawdzić, jak szacunkowo może wyświetlać się tworzona przez Ciebie treść.

Wynik jakości a skuteczna reklama w Google Ads

Warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, które składają się to, by Twoja reklama była perfekcyjna. Przede wszystkim na początku należy wspomnieć o wyniku jakości reklamy. Jest to ocena, którą Google wystawia na podstawie ustalania stawek za dane słowo kluczowe. Dzięki temu parametrowi jesteśmy w stanie określić pozycję reklamy. Wysoki wynik jakości przekłada się na to, że reklama wyświetla się częściej na konkretne zapytania użytkowników, a więc liczba kliknięć się zwiększa, a przy tym za każde kliknięcie płacimy mniej niż konkurencja. Jak zadbać o wysoki wynik jakości? Liczy się przede wszystkim powiązanie ze stroną docelową, na którą kierujemy reklamę. Słowa kluczowe danej grupy reklam powinny pojawić się w tekście na stronie, a najlepiej także w adresie URL (np. słowo kluczowe z największą liczbą wyświetleń). Co ponadto przekłada się na wynik jakości?

  • Współczynnik klikalności,
  • Trafność słów kluczowych w grupie reklam,
  • Historyczna wydajność konta Google Ads, a więc Twoje przeszłe kampanie są także brane pod uwagę.

Musthave każdej perfekcyjnej reklamy tekstowej w Google Ads- sprawdź, co powinna mieć

Zobacz, na czym skupić się tworząc reklamę, która ma zachęcić klienta, do wybrania właśnie Twoich usług!

  • Nagłówki reklam

Czyli to, co przyciąga uwagę na samym początku. Tworząc nagłówki reklam, jesteśmy mocno ograniczeni, gdyż mamy jedynie 30 znaków na zawarcie chwytliwego tekstu. W takim razie, jaki powinien być nagłówek, by zwrócić uwagę odbiorcy? Niech nagłówek stanowi rozwiązanie problemu, a więc jest odpowiedzią na frazę wpisywaną przez użytkownika. Dodatkowo warto postawić na wezwanie do działania, a więc zachęcenie do przejścia na stronę i skorzystanie z usług. Użyj krótkiego wyrażenia w trybie rozkazującym, które zmotywuje użytkownika do wykonania akcji: np. Dowiedz się więcej, Sprawdź teraz.

  • Tekst reklamy

Tekst skutecznej reklamy w Google Ads powinien być rozwinięciem nagłówka. Zawrzyj poszerzone informacje o tym, czym zajmuje się firma, którą reklamujesz i dlaczego akurat ona spełni jego oczekiwania lepiej niż którakolwiek inna. Dodatkowo odbiorcę mogą zachęcić informacje o niskich cenach, wielu rabatach, bezpłatnej dostawie etc. Koniecznie używaj słów kluczowych w tekstach, by bezpośrednio odpowiadać na zapytania użytkowników. Przekaz możesz zakończyć krótkim wezwaniem do działania.

  • Rozszerzenia reklam

Stosuj rozszerzenia reklam, które dodatkowo uatrakcyjnią wygląd Twoich przekazów. Rozszerzenia zwiększą rozmiar Twoich reklam, dzięki czemu będą one wydawać się bardziej rozbudowane i wyróżnią się na tle działań konkurencji. Chcesz dodać informację o promocji? Posłuży Ci do tego rozszerzenie promocji! Dodaj rozszerzenie połączeń, dzięki któremu zainteresowane osoby od razu będą widzieć Twój nr telefonu i szybciej się z Tobą skontaktują. Rozszerzenie linków do podstron stawia przed Tobą możliwość zwrócenia uwagi na kilka kluczowych podstron, na których Ci zależy, a odbiorca będzie mógł do nich przejść już z pozycji reklamy. Dodaj np. rozszerzenie do podstrony kontaktu, by klient mógł szybko sprawdzić podstawowe dane o działalności.

Zobacz także: Jak ważny jest design dla marki?

Poprzedni wpis
Czym jest Linkedin i czy warto z niego korzystać?
Następny wpis
Infografika – jak stworzyć obrazkowy storytelling?

INNE WPISY