Najczęściej popełniane błędy, które sprawiają, że „SEO nie działa” 

Wielu właścicieli stron oraz sklepów internetowych nie wie jaki potencjał drzemie w odpowiednim SEO i pozycjonowaniu. Chcesz, aby Twoja strona pojawiała się wysoko w wynikach wyszukiwania, a Twoje produkty lub usługi lepiej się sprzedawały? Zadbaj o odpowiednie SEO na swojej witrynie. Często osoby niedoświadczone nie wiedzę jakich błędów należy unikać, aby pozycjonowanie było skuteczne.  

Co to SEO? 

SEO to szereg zróżnicowanych działań, które wykonuje się w określonej kolejności, których celem jest osiągnięcie jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych w wyszukiwarce internetowej. Dobrze zoptymalizowana strona internetowa pokazuje się jak najwyżej w wynikach wyszukiwana po wpisaniu określonych fraz kluczowych.  

Najczęściej popełniane błędy w pozycjonowaniu stron 

Wielu przedsiębiorców nie decyduje się na współpracę z Agencją Marketingową oraz doświadczonym pozycjonerem, który oprócz wiedzy posiada także narzędzia. Takie działania wymagają odpowiedniego przygotowania, dlatego nie warto wykonywać je samemu, ponieważ powielimy najczęstsze błędy wykonywane także przez innych.  

Oczekiwanie efektów po 2 miesiącach od rozpoczęcia pozycjonowania w Google 

Klienci oczekują, że pozycjonowanie strony zacznie przynosić efekty po kilku tygodniach. Jest to jednak proces o wiele dłuższy i wymaga cierpliwości. Pozycjoner stale podejmuje działania, które mają na celu poprawę wyników wyszukiwania naszej witryny, dlatego należy nastawić się na długofalową współpracę.  

Niewłaściwy dobór słów kluczowych podczas pozycjonowania strony w Google 

Odpowiedni dobór słów kluczowych jest niezwykle ważny. Nie stawiaj na zbyt ogólne frazy, ponieważ konkurujesz z firmami z całej Polski, dodatkowo z o wiele większymi, które posiadają bardzo duże budżety reklamowe. Postaw na pozycjonowanie lokalne i używanie fraz typu long tail.  

Linkowanie podczas pozycjonowania marki 

Kolejnym działaniem pozwalającym na skuteczne pozycjonowanie strony internetowej są anchory. Czyli słowa lub wyrażenia, które pozwalają nam na dodanie hiperłącza odsyłającego do innej podstrony w naszej witrynie – ofertowej lub na bloga. Anchory pomagają Google’owi określić tematykę danej domeny. Korzystaj także z odesłań za pomocą „Zobacz więcej” i „Przeczytaj”.  

Zobacz także: 7 sztuczek na Instagramie

Skuteczne SEO, a meta tagi 

Meta title i meta description to bardzo istotne elementy SEO, dzięki nim algorytmy określają tematykę strony. Powinny one zawierać frazy kluczowe i zachęcać użytkownika do wejścia na naszą stronę. Pamiętaj, że meta tagi powinny mieć odpowiednią długość ustaloną dla wyszukiwarki Google.  

Wolne działanie strony, a pozycjonowanie produktu 

Wolno działające witryny to powszechny problem, dlatego pozycjonowanie powinniśmy rozpocząć od przyspieszenia ładowania się strony. Prędkość stała się czynnikiem rankingowym, dlatego warto o nią zadbać. Dodatkowo wolno ładująca się witryna zniechęca użytkowników i powoduje, że nie finalizują zamówienia.  

Duplikowanie contentu  

Zduplikowany content to wróg pozycjonowania strony. Dotyczy to zarówno innych witryn, jak i podstron w obrębie tej samej strony. Nie należy kopiować treści z innych stron, ponieważ Google w takiej sytuacji nie wie jak wyświetlać strony i najczęściej je pomija. Nie powinniśmy także tworzyć kilku podstron z tymi samym treściami, ponieważ dochodzi do kanibalizacji treści. Podstrony będą się wymieniały w wynikach wyszukiwania, ponieważ odpowiadają na to samo zapytanie.  

Zbyt duża ilość słów kluczowych 

Słowa kluczowe są ważne i powinien zawierać je każdy tekst, który pojawia się na stronie. Zarówno ofertowy, jak i blogowy. Nie wolno jednak przesadzać z ich ilością, ponieważ teksty wyglądają nienaturalnie, a dodatkowo są źle postrzegane przez algorytmy Google.  

Chcesz, aby Twoje treści były atrakcyjne dla odbiorcy i wpływały na pozycjonowanie strony? Sprawdź naszą ofertę copywritingu.

Poprzedni wpis
Czym jest archetyp marki?
Następny wpis
Dlaczego warto prowadzić blog firmowy? 

INNE WPISY