Dlaczego warto prowadzić blog firmowy? 

Na Twojej stronie brakuje bloga firmowego? Nie widzisz sensu pisania artykułów i umieszczania ich na swojej witrynie? To błąd. Blog firmowy to doskonałe narzędzie marketingowe, które doskonale sprawdzi się do pozycjonowania Twojej strony. Dodatkowo pozwoli a budowanie profesjonalnego wizerunku.  

Jak prowadzić bloga firmowego? 

Tak jak w przypadku wszystkich działań marketingowych nie zapominaj o częstotliwości. Dodaj kilka artykułów w ciągu miesiąca dotyczących tematów z Twojej branży. Pamiętaj, aby w tekście odpowiadać na najczęstsze zapytania. Twój wpis nie może być jedynie nastawiony na pozycjonowanie i zamieszczanie słów kluczowych, powinien nieść wartość dla odbiorcy, a także przedstawić Cię w roli eksperta. Prowadzenie firmowego bloga sprawi, że klienci będą rozpoznawali Twoją markę, a także mogą dowiedzieć się więcej na temat firmy oraz jej oferty.  

Lepsza pozycja strony w wyszukiwarce dzięki blogowi firmowemu 

Dzięki treściom zamieszczanym na blogu firmowym możesz zwiększyć ilość różnych fraz kluczowych, dodatkowo masz możliwość zamieszczania fraz typu long tail. Wtedy Twoja strona będzie widoczna także w zapytaniach z innej, podobnej do Twojej, branży. Dzięki treściom na blogu firmowym Twoja strona będzie widoczna na większej ilości różnych zapytań.  

Prowadzenie bloga firmowego, a linkowanie wewnętrzne 

Na blogu firmowym możesz także rozbudować linki wewnętrzne, czyli kierować do Twoich produktów oraz innych, powiązanych wpisów na blogu. Stosuj anchory, a także wprowadzaj zwroty typu „Zobacz także”, „Przeczytaj także” itp. Linki wewnętrzne ułatwiają indeksowanie witryny i poruszanie się po stronie przez roboty. 

Zobacz także: Jak ważny jest design dla marki?

Blog firmowy to stała aktywność na stronie  

Każdy wpis dodany na blogu firmowym to nowa podstrona, która jest pozytywnie postrzegana przez algorytmy, ponieważ oznacza to, że witryna stale się rozwija i pojawiają się na niej nowe informacje. Strony aktywne są o wiele lepiej postrzegane przez Google i wyżej wyświetlane od tych, na których nie wprowadzano zmian przez wiele lat.  

Jak zacząć prowadzić bloga firmowego? 

Chcąc rozpocząć prowadzenie bloga firmowego możemy robić to sami lub skorzystać z profesjonalnych usług copywriterskich. Wtedy mamy pewność, że treści napisane są profesjonalnie przez doświadczoną osobę. Dodatkowo copywriter ma większą wprawę zarówno w researchu, jak i pisaniu, dlatego warto skorzystać z jego usług. Content creator tworzy także treści zgodnie z SEO, dzięki czemu nasze artykuły posiadają odpowiednią strukturę, a także są nasycone w słowa kluczowe. Opatrzone są także meta tagami.  

Zobacz także: Skuteczne reklamy tekstowe w Google Ads – od czego zacząć

Poprzedni wpis
Najczęściej popełniane błędy, które sprawiają, że „SEO nie działa” 
Następny wpis
Jak ocieplić wizerunek firmy? 

INNE WPISY