Instastory – jak dodać muzykę do relacji na Instagramie?

Instastories to odpowiedź Instagrama na popularną usługę jaką oferował Snapchat – wyświetlanie relacji użytkowników przez 24 godziny. Obecnie opcja ta jest dostępna także na Facebook, jednak nie cieszy się aż tak dużą popularnością. Instastories zostało wprowadzone w 2016 roku. Każdy użytkownik Instagrama ma możliwość dodawania Instastories na swoim profilu w formie zdjęcia lub filmu, które mogą oglądać inni przez 24 godzin (pod wyjątkiem, że konto nie jest prywatne).  

Dlaczego Instastories są tak popularne?

Instastories to narzędzie, które pozwala na szybki kontakt twórcy z jego odbiorcami. Dodatkowo dostępnych jest wiele opcji, dzięki którym można wzbogacać relację – oznaczanie innych użytkowników, ankiety, możliwość zadawania pytań, quiz, wzywanie innych użytkowników do dodawania swoich zdjęć oraz możliwość dodania muzyki do relacji. Możliwość dodania muzyki do Instastory zostało wprowadzone w 2018 roku, początkowo było dostępne tylko w USA, a stopniowo rozszerzano ją na kolejne kraje.  

Jak dodać muzykę na instastory?

Dodawanie muzyki do Instastory jest stosunkowo proste i składa się zaledwie z kilku kroków: 

  1. Otwórz aplikację i wejdź w opcję dodawania Instastories 
  1. Dodaj zdjęcie lub film, które chcesz udostępnić 
  1. Kliknij w ikonę naklejek i odszukaj opcję muzyka 
  1. Wybierz piosenkę z listy lub wyszukaj utwór.  
  1. Wybierz interesujący Cię fragment piosenki oraz styl tekstu.  
  1. Gotowe, Twoja relacja zawiera wybraną muzykę.  

Dlaczego nie mogę dodać muzyki na Instastory? 

Częstym powodem braku dostępu do pewnych możliwości aplikacji jest brak odpowiedniej aktualizacji, dlatego przy problemach z dodaniem muzyki warto sprawdzić czy posiadamy aktualną wersję aplikacji. Jeżeli posiadasz aktualną wersję możesz wyczyścić pamięć podręczną. Ostatnią opcją jest odinstalowanie aplikacji i zainstalowanie jej ponownie na urządzeniu. Warto pamiętać, że nie wszystkie utwory są dostępne na Instagramie. Dodatkowo konta oznaczone jako firmowe mogą mieć problemy z wykorzystaniem muzyki komercyjnej.  

Jak udostępnić muzykę ze Spotify na Instastory?

Jeżeli zależy nam na podzieleniu się ze swoimi obserwatorami konkretnym utworem możemy udostępnić go także bezpośrednio z popularnych serwisów streamingowych – Tidal i Spotify. Wystarczy, że wybierzemy konkretny utwór i wybierzemy z listy możliwość udostępnienia na Insta Stories. Należy jednak pamiętać, że ta opcja pokazuje jedynie tytuł, wykonawcę oraz okładkę, ale nie daje możliwości odsłuchania muzyki bezpośrednio przez relację.  

Czy warto używać Instastories?

Relacje na Instagramie to doskonały sposób nie tylko na podzieleniem się wydarzeniami ze swojego życia z odbiorcami, ale także dobry sposób na promocję swoich produktów oraz usług. Możesz postawić na reklamę organiczną lub płatną, dobrym pomysłem będzie także podjęcie współpracy z influencerem, który zareklamuje naszą firmę właśnie na swoim Instastory, w ten sposób może szybko dodać link do naszej strony lub sklepu. To dobry sposób na przyciągnięcie uwagi odbiorców i zwiększenie ruchu na naszym profilu.  

Zobacz także: Najczęstsze błędy popełniane w social mediach

Poprzedni wpis
Pokolenie Z – jak do niego dotrzeć?
Następny wpis
Influencer marketing – czy nadal jest skuteczny?

INNE WPISY