Pozycjonowanie, a nagłówki – czy wartościowe nagłówki w tekście są ważne?

Pozycjonowanie to nie tylko pisanie tekstów bogatych w frazy kluczowe, niezwykle ważne są także meta tagi oraz odpowiednie nagłówki, które nie tylko zachęcą odbiorcę do przeczytania treści, ale także pozytywnie wpłyną na pozycjonowanie strony.

Nagłówki h1,h2,h3 – jak ich używać?

Nagłówki zaliczamy do struktury strony. Są one zapisywane w kodzie strony za pomocą znaczników < h1>< h2>< h3> itd. Każdy nagłówek na stronie pełni określoną funkcję. Nagłówek H1 jest najważniejszy i jest znacznikiem tytułów stron, wpisów i kategorii. Pozostałe nagłówki od H2 do H6 to śródtytuły. Najczęściej używa się jednak nagłówków H2 i H3.

Właściwe używanie nagłówków jest niezwykle ważne, ponieważ pozytywnie wpływa nie tylko na pozycjonowanie, ale także poprawia czytelność tekstu. Należy pamiętać, że nagłówki w tekście powinny być przemyślane i odpowiednio skonstruowane, ponieważ powinny zachęcać odbiorcę do przeczytania treści. Ich konstrukcja jest ważna także z powodu zastosowania fraz kluczowych. Te z największą liczbą wyszukiwań powinny znaleźć się w nagłówku h1 oraz h2.

Jak tworzyć skuteczne nagłówki?

Nagłówków na stronie nie możemy używać byle jak, ponieważ obowiązują ściśle określone zasady, których musimy przestrzegać, aby nasz tekst był chętnie czytany i spełniał swoją rolę. O czym pamiętać podczas tworzenia nagłówków?

  • Nagłówka H1 używamy w tekście tylko raz, ponieważ stanowi on tytuł danej podstrony lub artykułu;
  • Należy pamiętać o hierarchii nagłówków – najważniejszy jest nagłówek h1, następnie h2 i h3, nagłówka h3 nie możemy używać wymienienie z h2;
  • Nie stosuj zbyt dużej ilości nagłówków na stronie. Zdarza się, że nie będzie potrzeby użycia nagłówków h3, ponieważ długość i konstrukcja tekstu tego nie wymaga.

Oznaczenia h1, h2 i h3 pozwalają na identyfikację treści robotom i ułatwiają im ocenę przydatności tekstów dla konkretnych wyszukiwań.

Jak optymalizować nagłówki?

Słowa kluczowe są niezwykle ważne dla pozycjonowania, jednak należy pamiętać, że nie piszemy tekstów dla robotów, a ludzi, dlatego muszą być prawidłowo skonstruowane, czytelne i nieść odpowiedzi na zadanie pytania. Nagłówki, które zawierają słowa kluczowe powinny być skonstruowane naturalnie. Najlepiej jeżeli słowo kluczowe znajdzie się na samym początku nagłówka, jednak nie zawsze będzie to możliwe ze względu na zachowanie naturalności. W treści nagłówka h1 umieszczamy nasze hasło główne, które nie może przypadkowe. W tym celu należy skorzystać z Planera Słów Kluczowych lub innych narzędzi do SEO.

Optymalizacja treści – samemu, czy z pomocą agencji?

Optymalizacja treści nie jest łatwym zadaniem i wbrew opinii nie jest tylko pisaniem tekstów. Wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności. Napisanie atrakcyjnego dla odbiorców tekstu, który będzie także odpowiednio zoptymalizowany, bogaty w frazy kluczowe i dobrze dobrane nagłówki nie jest prostym zadaniem, dlatego warto zlecić je doświadczonej osobie lub Agencji Marketingowej.

Zobacz także:  Najczęściej popełniane błędy, które sprawiają, że „SEO nie działa”

Poprzedni wpis
Personal branding – czym jest i dlaczego warto o niego zadbać?
Następny wpis
Jak się wybić na Instagramie? Najlepsze praktyki 

INNE WPISY